Kniha - Přemysl Otakar II

3 hodnocení

Unikátní sborník na téma jednoho z nejvýznamnějších králů naší historie. Na 168 stranách v 9 článcích a s předmluvou profesora Libora Jana popisuje zlomové okamžiky krále Přemysla Otakara II. a také zajímavosti ze života některých osob z jeho okolí. Konkrétně se více dočtete o jeho otci, králi Václavu I., odboji mladého kralevice proti němu, jeden článek je věnován opomíjené první manželce Markétě Babenberské. Zjistíte, jak to bylo s "oficiální" Přemyslovou milenkou Anežkou, která bývá řazena k rakouským Kuenringům, a jestli opravdu do tohoto rodu patří. Další část knihy je věnována samotné bitvě na Moravském poli a tomu, co se dělo po ní - s ostatky padlého krále i s Českým královstvím. Pohled archeologa nabídne článek o středověké vsi.

250 Kč
Skladem (7 ks)

Několik kusů knihy daroval pro podporu Sdružení Zlenice autor projektu Mgr. Jan Škvrňák, z portálu www.e-stredovek.cz.
Na těchto stránkách je kniha nabízena za benefiční cenu, z níž jde 150 Kč přímo na podporu oprav hradu Zlenice.
Pokud máte zájem o knihu, ale nechcete podpořit opravu hradu touto cestou, je knihu možno zakoupit za základní cenu přímo u Jana Škvrňáka - více informací o možnosti koupě na www.e-stredovek.cz

 

Více inforamcí o II. etapě opravy SE paláce:

http://www.zlenice.cz/havarijni-stav-sz-palace

 

I. etapa opravy SZ paláce - realizace 2016

http://www.zlenice.cz/i-etapa-opravy-sz-palace-2016

 

 

 

Kód Kód: 64
Jméno značky: www.e-stredovek.cz
Kategorie: Ostatní podpora
Záruka: Bez záruky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení